S obzirom da Graviola pripada Annonacea skupini, znači da sadrži klasu fitokemikalija zvanih acetogenini koji pokazuju različite farmakološke aktivnosti. Naime, sjemenke, lišće i kora sadrže aromatske organske spojeve zvane kinolin i izokvinolin, alkaloide koreksimin i retikulin, te dva spoja zvana annomuricin C1 i C2 murikatocin.
Prema Sloan-Kettering institutu, acetogenini izolirani iz Graviole su učinkoviti protiv nekoliko virusa uključujući i herpes sipleks. Ti isti agensi pokazuju anti kancerogenu aktivnost u određenim slučajevima raka dojke u kojima su stanice raka otporne na konvencionalne lijekove. Mehanizam koji stoji iza navedene situacije, čini se da uključuje odsijecanje opskrbe stanica raka energijom iz ATP-a( adenozin trifosfat), zapravo izgladnjujući stanice raka do smrti, tj. nestajanja.
Prema studiji objavljenoj 6. Svibnja 2010. godine u „International Jornal of Molecular Sciences“, spojevi Graviole također posjeduju anti-upalna svojstva, kao i ona protiv bolova. To znači da se smanjenjem upala u vezivnom tkivu također i smanjuje osjetljivost na bolne podražaje.
Reference
- Nacionalni centar za biotehnologiju informacije: Fibromialgija- MayoClinic.com: Fibromialgija
- Sloan-Kettering institut: Graviola
- "International Journal of Molecular Sciences"
- "International Journal of Molecular Sciences"
- Antinociceptvne i protuupalne aktivnosti etanolnog ekstrakta lišća Annona muricata L. na životinjskim modelima, OV de Sousa, et al;2010